Flebologia

Dr René Milleret

Chirurg dr René Milleret, podobnie jak jego ojciec - słynnywe Francji profesor chirurgii naczyniowej - jest od lat specjalistą w dziedzinie flebologii, a jednocześnie twórcą nowych technologii w leczeniu żylaków. 

Po ukonczeniu medycyny na Uniwersytecie w Lyonie, studiował na Wydziale Elektroniki w Lyonie. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu stał sie wynalazcą metody z zastosowaniem pary wodnej w leczeniu żylaków. Pod ciśnieniem i przy temperaturze 110° sterylna woda wprowadzona jest do żylaka za pomocą specjalnej sondy. Następuje wytrysk pary wodnej - zasklepiajacej włókno żylaka - pozwalajacy na zlikwidowanie nawet najbardziej "krętych" żylaków.

Dr René Milleret operuje w wielu placówkach medycznych we Francji i w Europie, m.in.Szpitalu Kardiologicznym w Lyonie, Klinice St Jean w Montpellier, klinice Pasteur w Pezenas etc.
Dr René Milleret jest "ojcem" ww metody, tzn pierwszym, który zastosowal parę wodną w leczeniu żylaków. Jest konsultantem firmy Cerma - producenta urządzenia do opracji żylaków tą najnowszą metodą.
Jest czlonkiem Francuskiego Stowarzyszenia Flebologów i Chirurgów Naczyniowych, zalożycielem i czlonkiem Europejskiego Forum Naczyniowego, honorowym członkiem Stowarzyszenia Flebologów Amerykanskich etc.

 

Leczenie żylaków

Istnieją dwa typy zabiegów o niewielkim stopniu inwazyjności, które można wykonać w warunkach ambulatoryjnych:

  • Ablacja termiczna
  • Ablacja chemiczna

Metody te pozwalają na usunięcie lub zamknięcie żylaków przy pomocy czynnika chemicznego lub termicznego. Przepływ krwi przez zmienioną chorobowo żyłę zostaje zablokowany, a sama żyła z czasem zostaje całkowicie wchłonięta przez organizm. Krążenie odbywa się przez zdrowe żyły w kończynie dolnej.   
 

Ablacja termiczna
Żyły zamyka się dzięki wprowadzeniu czynnika termicznego, jakim może być para wodna, prąd o częstotliwości radiowej lub laser. Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą USG, a jego inwazyjność jest minimalna. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, dzięki czemu pacjent może powrócić do normalnego trybu życia nawet tego samego dnia.

  • Metoda z użyciem pary wodnej (VenoSteam) - zalety metody z użyciem pary wodnej (VenoSteam)
  • Metoda z użyciem prądu o częstotliwości radiowej (VNUS)
  • Metoda laserowa EVLT

Ablacja chemiczna
Do zmienionych żylakowo naczyń podaje się (w zastrzyku lub przez cewnik) substancje mające na celu ich zamknięcie. Substancje te podrażniają ściany żylaków, powodując ich obrzęk, a następnie ich zrośnięcie.

  • Skleroterapia i mikroskleroterapia, wykonywana jest w celu zamknięcia pajączków i średniej wielkości żylaków
  • Zastrzyki z użyciem specjalnej pianki
  • Metoda ALPHA - wprowadzenie pianki przez cewnik
  • Leczenie chirurgiczne
  • Stripping (czyli usunięcie niewydolnych pni żylnych) to obecnie najpopularniejsza metoda leczenia żylaków. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub lędźwiowym. Powrót do sprawności trwa 7 - 14 dni. Możliwe powikłania to krwiaki, zakażenia miejsc nacięcia oraz ból pooperacyjny.

 

Metoda VenoSteam

Zalety metody z użyciem pary wodnej (VenoSteam)

Usuwanie żylaków metodą z użyciem pary wodnej (VenoSteam) to opracowany przez Dr. Rene Millereta niemalże nieinwazyjny zabieg, który wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Technika ta od kilku lat jest z powodzeniem stosowana w całej Europie, a Dr. Milleret jest znany jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie chirurgii naczyniowej.   

Zabieg trwa około 30 do 40 minut i wykonuje się go pod kontrolą USG. Po zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją lekarską przez około 2 do 3 godzin. Po tym czasie można opuścić klinikę, a następnego dnia można powrócić do swoich codziennych zajęć.

W porównaniu z metodą laserową czy metodą z użyciem prądu o częstotliwości radiowej, które są wykorzystywane w ambulatoryjnym leczeniu żylaków od ponad 10 lat i które w wielu przypadkach zastąpiły klasyczną metodę strippingu (chirurgicznego usuwania żył), metoda z użyciem pary wodnej ma wiele zalet, takich jak:

Minimalna inwazyjność:  Żylaki zostają zamknięte dzięki wprowadzeniu w światło żyły niewielkiej ilości pary wodnej poprzez giętki cewnik o średnicy 1,2 mm.

Brak blizn:  Metoda nie pozostawia blizn i nie powoduje powstawania krwiaków, co może mieć miejsce w przypadku leczenia metodami tradycyjnymi (stripping) ani też nie niesie za sobą ryzyka oparzeń, które mogą wystąpić w metodzie laserowej.
Powrót do normalnego trybu życia tego samego dnia: Po zabiegu wykonanym metodą z wykorzystaniem pary wodnej pacjent może powrócić do normalnego trybu już tego samego dnia.

Bezpieczeństwo:  W porównaniu z dwiema pozostałymi metodami termicznymi stosowanymi w ambulatoryjnym leczeniu żylaków, czyli metodą z użyciem lasera lub prądu o częstotliwości radiowej (VNUS), punkt przegrzania w metodzie z wykorzystaniem pary wodnej jest bardzo wysoki, ponieważ proces przewodzenia ciepła zachodzi bardzo szybko. W metodzie VNUS (fale o częstotliwości radiowej) 7 cm odcinek żyły poddaje się działaniu wysokiej temperatury przez 20 sekund. W metodzie z użyciem pary wodnej (VenoSteam) ten sam efekt osiąga się w ciągu 1 sekundy.

Uniwersalność:  :Metody termiczne z wykorzystaniem VNUS (fal o częstotliwości radiowej) stosowane są głównie w celu obliteracji (zamykania) żył odpiszczelowych. Nie są one jednak dobrym rozwiązaniem w leczeniu dużych lub nawracających żylaków jak również żylaków pękniętych. Metoda z użyciem pary wodnej (VenoSteam) jest skuteczna w leczeniu wszystkich rodzajów żylaków, ponieważ ? w przeciwieństwie do cewnika ? para wodna dociera do wszystkich zakątków żył. Żylaki bocznic i żylaki pniowe można usunąć w ramach jednego zabiegu. 

Zapraszamy
Radom ul. Witolda 10
tel.: (48) 300 52 52
kom.: 665 633 609
Masz pytania
napisz do nas
Imie i nazwisko:
Podaj adres e-mail:
Tresc wiadomosci:
Przepisz wynik dzialania: 4 + 4 =
website design: Devilart