Leczenie wrastającego paznokcia

Noszenie obisłego obuwia lub złe obcinanie paznokcia wiąże się czeto z powstawaniem wrastającego paznokcia. Dotyczy do głównie palucha stopy. Skutkuje to zranieniem i obrzękiem wału paznokciowego i przewlekłym stanem zapalnym tej okolicy. Objawia się to wyciekiem ropy ,sączeniem bólem i obrzękiem zajętej schorzeniem okolicy.

DOTYCHCZASOWE METODY LECZENIA TO:

  • Chirurgiczne usuniecie całej pytki paznokciowej - częste niestety są nawroty .Po odrośnięciu płytki paznokciowej nadal wrasta swoim starym torem
  • Chirurgiczne wyciecie klinowe - Wycięcie obejmuje jedynie brzeżny fragment paznokcia i na całej jego długości wraz z tzw. macierzą paznokcia, z której paznokieć bierze swój pączątek wzrostu.
  • Zakładanie specjalnych klamer może być skuteczne w sensie ostatecznego pozbycia się problemu jedynie w przypadkach kiedy szerokość paznokcia nie jest zbyt duża i nie ma zbyt dużego stanu zapalnego

NAJNOWSZA METODA TERAPII TO:  LASEROWA KOREKCJA WAŁU PAZNOKCIOWEGO 


Metoda ta polega na usunieciu laserem CO2 zmienionego zapalnie wału paznokciowego ,co pozwala na swobodny wzrost płytki paznokciowej która nie napotyka na swojej drodze narastającego na nią waŁu paznokciowego.Skuteczność tej metody zależy miedzy innymi od odpowiednio wczesnego rozpoczęcia terapii, oraz stosowania sie do pozabiegowych zaleceń lekarskich. Tj m.in. : dbania o higienę operowanej okolicy aż do zagojenia rany ,stosowanie luźnego obuwia o szerokiej podeszwie w okresie gojenia.

Zapraszamy
Radom ul. Witolda 10
tel.: (48) 300 52 52
kom.: 665 633 609
Masz pytania
napisz do nas
Imie i nazwisko:
Podaj adres e-mail:
Tresc wiadomosci:
Przepisz wynik dzialania: 10 + 5 =
website design: Devilart