(48) 300 52 52
ul. Witolda 10, 26-600 Radom
 • Piękna skóra...
  Zatrzymaj czas
  Specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi.
 • Piękna twarz...
  Zatrzymaj młodość
  W walce ze starzeniem się skóry, można jednoznacznie powiedzieć, że nie istnieje (oprócz chirurgii plastycznej) sposób efektywniejszy od mezoterapii.
 • Bogata oferta...
  Szeroka gama zabiegów
  Nasza propozycja zabiegowa to ponad setka sprawdzonych procedur medycznych.

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRETMDepilacja laserowa Light Sheer Desire- Światowa nowość w systemie depilacji laserowej

Depilacja laserowa to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która docierając do mieszka włosowego trwale niszczy jego cebulkę. Laserowemu usuwaniu owłosienia może poddać się tak naprawdę każdy, o ile nie stwierdzono u niego któregoś z niżej wymienionych przeciwwskazań. Depilować można każdą partię ciała, z wyjątkiem okolic oczodołów, gdyż grozi to ryzykiem uszkodzenia wzroku.


Light Sheer Desire to najnowszy z serii Light Sheer diodowy laser medyczny wytworzony i zatwierdzony do stosowania przed Urząd d.s leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej. 

Light Sheer Desire jest obecnie najnowszym, najszybszym i najmocniejszym systemem cenionej na całym świecie serii Light Sheer. Usuwa włosy na stałe, bezbolesnie, szybko i bezpiecznie, nie uszkadzając skóry wokół.

Zasada działania lasera diodowego Light Sheer Desire polega na selektywnej termolizie. Wiązka światła laserowego wnika do 2 mm wgłąb skóry i jest pochłaniana przez barwnik włosa- melaninę. Następnie energia jest zamieniona w ciepło, które jest dostarczone do macierzy włosa, tam też następuje zatrzymanie absorbcji ciepła i destrukcja, czyli całkowie zniszczenie macierzy.

Depilacja laserowa Light Sheer Desire od czego zależy jej dobry efekt?

Kolor skóry i włosów:
Ilość melaniny, czyli barwnika skóry i włosów, określa nasz fototyp, który to z kolei poddany stosowanej klasyfikacji definiuje naszą wrażliwość na działanie promieni słonecznych i skłonność do opalania się oraz ma znaczenie przy doborze odpowiednich parametrów zabiegu depilacji laserowej.
Odcień karnacji i kolor owłosienia zasadniczo determinują to, czy przeprowadzany zabieg okaże się skuteczny. Dlaczego tak się dzieje? Energia laserowa przekształcona jest w energię cieplną usuwając niechciane włoski, bez obawy uszkodzenia skóry. Odbywa się to na zasadzie zjawiska fototermolizy selektywnej czyli termicznego i nieodwracalnego uszkodzenia mieszka włosowego. Wiązkę lasera odbierają tzw. chromofory (przy epilacji jest to melanina, czyli barwnik skóry). Melanina zawarta we włosie pochłania światło, temperatura we włosie podnosi się do ok. 70 stopni Celsjusza, następuje spalenie włosa- ciepło uszkadza mieszek włosowy i brodawkę włosa. Włos jest niszczony.

Opalanie się
Pierwszą sprawą, którą znamy z zaleceń po zabiegu depilacji laserowej jest konieczność unikania opalania. Ograniczenie dotyczy zarówno opalania  w solarium jak i opalania bezpośrednio na słońcu. W praktyce w okresie 7 dni po zabiegu należy unikać promieni słonecznych, a w okresie kolejnych 7 dni unikać  intensywnego opalania.   Opalanie się to proces, który pobudza wytwarzanie w naszym naskórku melaniny. Jak wiemy, to właśnie ten barwnik włosa gwarantuje skuteczność procesu depilacji laserowej. Melanina pochłaniając wiązkę laserową, umożliwia trwałe zniszczenia cebulki włosa. Chodzi jednak o to aby laser usunął włosy ale nie uszkodził skóry.


Nieregularność
Dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów depilacji laserowej  niezbędna jest seria zabiegów w regularnych odstępach. Niestety laser nie może trwale usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu. Jest to związane z fazami wzrostu włosów, tzn. nasze włosy nie rosną równocześnie. Mają 3 fazy wzrostu: (aktywną, uśpienia i przejściową), które cyklicznie się zmieniają. Laser trwale usuwa włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu, dlatego depilacja laserowa nie będzie skuteczna jeśli nie będziemy stosować się do zalecanych odstępów. Przy depilacji twarzy optymalny odstęp pomiędzy wizytami to 5-6 tygodni natomiast przy depilacji ciała 8-12 tygodni.


Wyrywanie włosów
Pomiędzy zabiegami epilacji laserowej zabronione są inne formy depilacji, które wsuwają włosy z cebulką. Czyli należy zrezygnować z wosku, depilatora czy pincety około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem laserowym. Jest to uzależnione od tego, że światło lasera działa na cebulkę włosa więc jeśli jej nie będzie w skórze, zabieg będzie nieskuteczny.
Pamiętaj aby pomiędzy zabiegami również nie wyrywać włosów, wtedy wskazane jest jedynie golenie.
 

Technologia LightSheer jest stosowana do:

 • usuwania nadmiernego owłosienia w celach estetycznych
 • usuwania nadmiernego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi – hirsutyzm
 • leczenia stanów zapalnych skóry – zapalenia mieszków włosowych

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTARZANIA ZABIEGU:

Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE powinna zostać wykonana w odstępach 6-12 tygodni. Ilość wykonywanych zabiegów 5-6 na wybraną partię ciała. Dokładna ilość oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie przez certyfikowanego specjalistę laseroterapii.


Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią
 • ostre stany zapalne skóry
 • przerwanie ciągłości naskórka, zmiany na tle alergicznym
 • tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
 • padaczka
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • nadwrażliwość skóry na słońce
 • opryszczka ( zabieg można wykonać tydzień po ustąpieniu)
 • przebyte i czynne nowotwory
 • skłonność do bliznowacenia
 • włosy rude, siwe i blond

Przygotowanie do zabiegu 

 • Przed zabiegiem skóra nie może być świeżo opalona należy zrezygnować ze słońca czy solarium min 4 tygodnie prze planowanym zabiegiem
 • nie można wyrywać włosów min. 6 tygodni przed ( twarz min. 4 tygodnie)
 • Na tydzień przed zabiegiem nie wykonywać peelingów
 • dobrze nawilżać skórę, aby utrzymać ją w dobrej kondycji
 • przed zabiegiem, zgłosić przyjmowane leki,
 • miesiąc przed zabiegiem odstawić wit. A, wit. E
 • 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić zioła takiej jak: dziurawiec, nagietek, herbata figura
 • 24 godziny przed zabiegiem, nie stosować balsamów, antyperspirantów

 

Jak postępować po zabiegu?

Naturalnym objawem depilacji laserowej laserem diodowym jest czasowy obrzęk okołomieszkowy i zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach, jednakże może utrzymywać się nawet do 4 dni. W nielicznych przypadkach może nastąpić również opuchlizna, uczucie swędzenia i pieczenia skóry oraz podrażnienie.
Bezpośrednio po zabiegu nie należy w żaden sposób podrażniać skóry i należy stosować delikatną pielęgnację:
 • do mycia skóry nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, preparatów antybakteryjnych; ciało należy myć wyłącznie preparatami bezalkoholowymi, najlepiej hipoalergicznymi, ewentualnie samą czystą wodą
 • w przypadku depilacji pach nie należy stosować dezodorantów ani antyperspirantów
 • po myciu skórę należy delikatnie osuszać, ale nie trzeć i nie podrażniać
 • na skórę należy aplikować krem lub maści łagodzące - z alantoiną lub pantenolem

Przez 3-4 dni należy unikać chlorowanej wody oraz wysokiej temperatury i dużej wilgotności (basen, sauna). Przez 1-2 tygodni po zabiegu nie należy stosować peelingów w miejscu poddanym zabiegowi. Przez minimum 2 tygodnie bezwzględnie zakazane jest opalanie skóry na słońcu i w solarium, a miejsca bezpośrednio narażone na kontakt z promieniowaniem UV należy smarować wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF UVA/UVB 50+).

 

Czy depilacja laserowa jest skuteczna na zawsze?
Tak. Zabieg laserowego usuwania owłosienia daje efekt na zawsze, ale wtedy gdy lekarz dermatolog dobierze odpowiednią moc promieni laserowych w czasie zabiegu oraz włosy będą na tyle ciemne i grube, aby te dawką zaabsorbować. Wtedy włosy zniszczone podczas depilacji nigdy nie odrosną.

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?
Podstawą dobrej i skutecznej oraz trwałej depilacji jest ciemny barwnik włosa (melanina). Tak więc skuteczność usuwania owłosienia uzależniona jest od koloru włosa. Włos powinien być czarny lub brązowy. Dodatkowym czynnikiem jest okolica depilowana oraz grubości włosów. Do właściwego zrozumienia tego możemy zastosować porównanie do drzew w lesie. Jeśli widzimy grube drzewo, wówczas posiada ono dużo drewna, natomiast cienkie drzewo ma mało drewna. Analogicznie gruby włos ma więcej barwnika, a cienki mniej. Tak więc cienkich włosków na wąsiku twz. „meszku” trudniej jest się pozbyć. Najlepsze okolice do depilacji to bikini i łydki i pachy. Efekty jakie możemy uzyskać to 80-95 % usunięcia włosów. Mogą pozostać włosy cienkie, jasne, które stanowią ok. 15-5 %.

Najczęściej zadawane pytania:

1) Czy antykoncepcja hormonalna jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej?

Zwykła antykoncepcja hormonalna nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednakże w przypadku wątpliwości co do przyjmowanej kuracji hormonalnej, należy przed zabiegiem zasięgnąć porady ginekologa.

2) Mam niedoczynność tarczycy i przyjmuję hormony tarczycy, czy mogę wykonać zabieg?

Przyjmowanie hormonów tarczycy nie jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej, jednakże należy mieć na uwadze, iż choroby tarczycy mogą zmniejszyć skuteczność zabiegów.

3) Jaki odstęp czasu muszę zostawić między planowanym zabiegiem, a opalaniem lub zwykłą ekspozycja słoneczną?

Minimalny okres po zabiegu depilacji wynosi 2 tygodnie przed typowym opalaniem, jednakże zawsze zalecamy stosowanie kremów z wysokimi filtrami (SPF 30 lub większy) w trakcie serii zabiegów, aby zminimalizować ryzyko podrażnień i zoptymalizować efekty. Przed samym zabiegiem należy odczekać ok. miesiąca, aby nabyta opalenizna zdążyła zblednąć.

4) Ile czasu należy odczekać po odstawieniu antybiotyku?

Minimalny okres po zakończeniu kuracji antybiotykowej wynosi 4 tygodnie.

5) Czy po przebytych operacjach i zabiegach chirurgicznych mogę poddać się depilacji laserowej?

Tak, pod warunkiem odczekania minimum 3 miesięcy od operacji i zakończenia ewentualnego leczenia farmakologicznego.

8) Czy zabiegi możemy wykonywać na śluzówkach?

Depilujemy obszary skóry jedynie do granicy ze śluzówką, żeby ograniczyć ryzyko poparzenia tak delikatnych miejsc.

9) Na strefie, której chcę poddać depilacji mam tatuaż – jak wtedy wygląda procedura zabiegowa?

Każdy tatuaż, znamię czy ciemny wykwit skóry zostaje ominięty podczas zabiegu, ze względu na bardzo wysokie ryzyko poparzenia.

Nasza
Medycyna estetyczna

Poznaj nasz sekret aby mieć młodą i zdrową skórę Zastanawiasz się jak odmłodzić swoje ciało? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

zobacz więcej
Profejonalna
Chirurgia

Chcesz poprawić swój wygląd? Przygotowaliśmy szereg zabiegów. Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy konsultacje i dobieramy zabieg odpowiedni do rodzaju skóry. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

zobacz więcej
Nowoczesna
Kosmetologia

Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej. Kompleksowo zadbamy o Twoją urodę. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

zobacz więcej
Opinie
Mówią o nas

Nie masz pewności, nie znasz nas - koniecznie przeczytaj opinie, które są wystawione w 100% przez naszych klientów.

zobacz więcej
Wybierz
Najbardziej popularne zabiegi
Plasma Complex
Vinushape
Trichologia
Dermapen